نرده راه پله – ثامن درب | نرده راه پله فرفورژه


نرده راه پله

نرده راه پله یکی از عناصر پایه ساختمان است. انواع مختلفی از نرده راه پله در طی سالیان اخیر طراحی و تولید شده است. نرده راه پله را با توجه به متریال مواد مصرفی  میتوان به دو دسته اصلی تقسیم کرد. نرده راه پله برای ساختمان های بلند مرتبه و گروه دوم نرده راه پله برای ساختمان های دو بلکس یا ساختمان هایی که نرده راه پله در داخل ساختمان است، نرده راه پله دوبلکس، نرده پله دوبلکس، نرده پله پیچ به همراه نرده پله خم در ساختمان های ویلایی کار برد دارند. از نرده پله صاف در ساختمان های بلند مرتبه که تاثیری در شکل ظاهری و نمای داخلی ندارد بیشتر استفاده میشود.  در زمان طراحی و ساخت انواع نرده پله سعی میشود که بیشتر از طرح های ساده و مدرن استفاده شود. همان گونه که اشاره شد  ساختمان های ویلایی، دوبلکس و کم مرتبه ای هستند که نرده راه پله گرد و نرده راه پله خم دار نیاز دارند، امکان طراحی و فرم دادن به نرده پله دوبلکس امری تخصصی است که میتواند نمای داخلی ساختمان را تا حد بسیار بالایی تغییر دهد.

گروه تولیدی ثامن درب بیش از 15 سال است که در زمینه  طراحی و ساخت انواع نرده پله به صورت تخصصی فعالیت میکند. تنوع بالا در انواع نرده راه پله موید این مدعا است. برای استفاده از مشاوره رایگان میتوانید با شماره تلفن 56586755-021 الی 57 در ساعات اداری تماس بگیرید. در ساعات غیر اداری  شماره تلفن های 09123403540 و 09124403540 جوابگوی شما عزیزان میباشند. در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵ مدل از نرده پله لوکس و نرده راه پله لاکچری طراحی و اجرا شده است که تصاویر این نرده پله ها در سایت قرار خواهند گرفت.  نرده راه پله ثامن درب

نرده راه پله فرفورژه

نرده پله لوکس فرفورژه

نرده پله لوکس

نرده راه پله ثامن فرفورژه

نرده راه پله و اهمیت آن در ساختمان

جدا از ساختمان هایی که نرده راه پله در داخل ساختمان است مانند ساختمان های دوبلکس و ویلایی که راه پله های گرد یا نرده راه پله خم دار استفاده میکنند، ساختمان های بلند مرتبه و اداری نیز باید به برخی از موارد مانند ارتفاع پله ها از یکدیگر، طول نرده، ارتفاع نرده راه پله و رعایت استاندارد های لازم به جهت مسدود کردن تمام پرتگاه ها با نرده دقت کافی داشته باشند. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با نحوه محاسبات نرده راه پله ساختمان و متریال مواد اولیه آشنا کنیم .

نرده راه پله cnc

نرده راه پله لیزری

نرده راه پله دوبلکس

نرده راه پله زیبا

نرده راه پله لوکس

نرده پله فرفورژه لوکس

نرده راه پله لوکس

نرده راه پله های لوکس میتوانند نقش مرکزی را در دکوراسیون داخلی ساختمان را داشته باشند. نقش نرده راه پله گرد، نرده راه پله دوبلکس و نرده پله های داخل خانه بسیار برجسته است. سبک های مختلف نرده راه پله در طول سالیان گذشته افزایش یافته و بیشتر در دو سبک نرده راه پله مدرن و نرده پله لوکس تغییر کرده اند و به طبع آن حساسیت در مورد امنیت نرده راه پله نیز بسیار بیشتر از گذشته شده است. بیشتر تمرکز طراحان بر روی نمای نرده است. مهم ترین عنصر تاثیر گذار در زیبایی پله نرده است با توجه به این حقیقت انتخاب یک نرده مناسب امری بسیار مهم و ضروری است.

نرده راه پله لوکس

نرده راه پله لاکچری

قیمت نرده راه پله

انواع نرده راه پله با توجه به متریال مصرفی قیمت گذاری میشود. در ساخت نرده پله ها از قطعات شکل دار که با چدن یا آلمینیوم ریخته شده است استفاده میشود. طبعا قیمت نرده پله فرفورژه چدنی ارزان تر از انواع مشابه است. قطعات کوچک و متوسط تا ۳۰ سانت را میتوان با استفاده از فرفورژه های چدنی تولید کرد ولی قطعات بزرگ تر به دلیل وزن بسیار بالا با استفاده از آلمینیوم ریخته میشوند. قیمت قطعات فرفورژه آلمینیومی گران تر از چدن است. با موضوع قیمت نرده راه پله بستگی به  نوع مواد مصرف شده در نرده پله ساختمان دارد.

وزن نرده راه پله

به صورت کلی نمیتوان عدد مشخصی را به عنوان وزن استاندارد نرده راه پله مشخص کرد. نرده راه پله باید به گونه ای طراحی شود که بعد از نصب و اتصال بر روی پله، دچار لرزش نشود. نرده راه پله هایی که دچار لرزش میشوند فاقد استاندارد بوده و قطعا سارنده در محاسبات طولی و عرضی نرده راه پله مرتکب خطایی شده است.

نرده راه پله سوپر لوکس

نرده پله دوبلکس

  1. جوشکاری نرده راه پله به خصوص نرده راه پله های گرد و نرده راه پله های دوبلکس که در فضای داخلی ساختمان نصب میشوند را جدی گرفته و برای کاهش هزینه ها از جوش کاران کم تجربه و افرادی که تخصصی در نصب نرده راه پله ندارند استفاده نکنید. نرده راه پله فرفورژه دارای استاندارد خاصی است و امکان جوش با استفاده از قطعات پروفیل وجود دارد، همین موارد سبب شد است تا بسیاری از افراد تصور کنند که نصب نرده راه پله بسیار ساده است.
  2. نقاط اتصال و ستون های نگه دارنده نرده یکی از مهم ترین بخش های نرده راه پله به شمار میروند، بنا بر این در زمان ساخت پله حتما از مشاوره افراد خبره و شرکت های تخصصی نرده راه پله جهت جا گذاری محل های اتصال استفاده کنید.( گروه تولیدی ثامن درب با توجه به حساسیت این بخش از نرده راه پله بازدید و مشاوره رایگان را برای شما عزیزان فراهم کرده است. در طرح های جدید نرده پله انواع مختلفی از پایه های ستونی به کف و دیواره جوش داده شده و توسط در پوش های خاصی پوشیده میشود.

 

نرده-راه-پله-طلایی-فرفورژه

نرده پله فرفورژه مشکی طلایی

3- فاصله استاندار قطعات مورد استفاده در داخل نرده راه پله به هیچ وجه نباید بیشتر از ۱۱ سانت باشد، این فاصله با توجه به استاندارد های بین المللی محاسبه شده است به صورتی که کودکان نتوانند سر و گردن خود را از قسمتی از نرده راه پله عبور دهند. دقت نمایید با توجه به این که نرده پله حفاظی فیزیکی برای یک پرتگاه محسوب میشود و نصب نرده راه پله همواره اطمینان را برای شما فراهم میکند خطر سقوط از نرده راه پله را جدی بگیرید. نرده راه پله

گروه تولیدی ثامن درب انواع نرده راه پله ایمن و استاندارد را با توجه به دانش فنی پرسنل و امکاناتی مانند تراشکاری،ریخته گری و دستگاه های برش لیزری، قطعات فرفورژه لوکس و مدرن متنوعی را طراحی و تولید کرده است که در ادامه به معرفی انواع مختلف نرده راه پله ساختمان خواهیم درداخت. هدف از نصب نرده در راه پله حفظ امنیت و جلوگیری از سقوط از ارتفاع است.

                                                            نرده-ساده-راه-پله

نرده راه پله از نظر کاربری به سه دسته اصلی تقسیم میشود.

  • نرده راه پله ساده
  • نرده راه پله گرد
  • نرده راه پله خم

نرده راه پله ساده نرده راه پله طلایی

نرده راه پله ساده

معمولا از پروفیل و قوطی ساخته میشود. نرده پله ساده بیشتر برای ساختمان های بلند مرتبه و ساختمان هایی که دارای آسانسور هستند کاربرد دارند. تصور عموم بر این اصل استوار است که نرده راه پله ساده را فقط میتوان با قوطی و پروفیل ساخت. در صورتی که امروزه قطعات و تیرک های فرفورژه هم دارای شکل زیبا تر هستند و هم میتوانند جایگزین مناسبی برای  طرح وسط به جای پروفیل یاشد. در ادامه تصاویر مختلفی از انواع نرده راه پله را در سایت خواهید دید.

نرده راه پله گرد

نرده راه پله گرد

در ساختمان هایی ویلایی و یا دوبلکس، نرده راه پله تاثیر مستقیم بر روی نمای داخلی و دکوراسیون ساختمان دارد. در زمان ساخت و طراحی انواع نرده راه  پله گرد یا نرده راه پله پیچ علاوه بر دارا بودن امکانات پیشرفته ای مانند دستگاه های برش لیزری، دستگاه جوشco2 و داشتن کوره رنگ الکترو استاتیک، استفاده از خلاقیت و نظرات کارشناسان خبره در بخش دکوراسیون ساختمان از مهم ترین عوامل در زیبایی نرده راه پله گرد برای ساختمان های دوبلکس به شمار میرود.

نرده راه پله لوکس

نرده پله مدرن

 

نرده راه پله سوپر لوکس

پله پیچ

ابعاد و انواع نرده پله گرد

ابعاد انواع پله های گرد،پله های دوبلکس، نرد پله های پیچ، نرده پله های گردون و پله های مارپیچ در ساختمان های مختلف متفاوت است. در این بخش ما شما را با ابعاد و استاندارد های نرده راه پله آشنا خواهیم کرد. نرده راه  پله گرد فرفورژه را میتوانید با درب پارکینگ فرفورژه، درب فرفورژه ست کرد.

نرده راه پله فروفورژه

نرده پله فرفورژه

نرده راه پله فرفورژه

نرده راه پله دو محور ورق

درنرده راه پله دو محور، محدودیت ابعاد شعاع داخلی پله بهتر است که از ۵۵ سانتی متر کمتر نشود. برای پله ای با شعاع خارجی ۲۵۰ سانتی متر و عرض پله ۱۰۰ سانتی متر، وزن تقریبی هر متر ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلو است. مصالح بکار رفته در نرده راه پله دو محور ورق، پروفیل ۴۰*۴۰ جهت کف پله ها و ورق ۱۰ مبلیمتر جهت ورقهای جانبی بکار میرود.

نرده راه پله لوکس طلایی

نرده راه یله فرفورژه ثامن

نرده راه پله دو محور باکس

از نرده راه پله دو محور باکس وزن هر متر ارتفاع حدود ۱۴۰ کیلو گرم است. شعاع خارجی ۲۵۰ سانتی متر و عرض پله ۱۰۰ سانتیمتر است. مصالح بکار رفته در این نوع نرده راه پله بسته به نوع ساختمان و دکوراسیون داخلی ساختمان متغیر است. ضخامت ورق های کناری نرده راه پله ۴ الی ۶ میلیمتر و ورق های درپوش نرده راه پله ۴ میلیمتر است. پروفیل مصرفی برای کف پله ها ۴۰*۴۰ است. نرده راه پله فرفورژه قیمت نرده فلزی راه پله نرده راه پله فلزی زیبا نرده راه پله فرفورژه طلایی نرده راه پله ثامن

نرده راه پله گرد

نرده راه پله زیر محور (نرده راه پله محور میانی)

شعاع داخلی این نوع نرده راه پله گرد نباید کمتر از ۸۵ سانتی متر باشد. وزن تقریبی این نوع نرده راه پله ۱۱۵ کیلو گرم است. این نوع نرده راه پله برای پله های با شعاع ۲۵۰ سانتی متر وعرض پله های ۱۰۰ سانتی مناسب است. ورق کناری این نوع نرده راه پله گرد ۶ میلیمتر است. ورق کف پوش هم ۴ میلیمتر کمتر نباید باشد.

نرده راه پله فرفورژه

نرده راه پله تک محور کنسولی

شعاع داخلی نرده راه پله گرد تک محور کنسولی بین ۷۰ تا ۸۵ سانتی متر است. شعاع خارجی این نوع نرده راه پله ۱۵۰ سانتی  متر است. وزن تقریبی این نوع نرده راه پله حدود ۹۰ کیلو گرم است. ورق ۴ میلیمتر تا ۸ میلیمتر جهت ورق های جانبی مورد نیاز است. ورق کف پوش ضخامت ۴ میلیمتر و نوع پروفیل مصرفی ۴۰*۶۰ سانت است. نرده راه پله تک محور کنسولی بیشتر به عنوان نرده راه پله ساختمان های اداری مورد استفاده قرار میگیرد.

نرده راه پله ثامن درب

نرده راه پله محور مرکزی برش خورده

نرده راه پله گرد محور برش خورده مناسب برای راه پله هایی با شعاع ۹۵ سانتی متر تا ۱۱۵ سانتی متر گزینه مناسبی است. وزن تقریبی هر متر ارتفاع نرده راه پله گرد محور مرکزی برش خورده ۹۵ کیلو گرم است. عرض  مناسب برای این نوع نرده پله پیچ ۱۰۰ سانتیمتر است. مصالح به کار رفته در این نوع نرده پله پیچ ، لوله به ضخامت ۸ میلیمتر و ورق های کناری با ورق ۴ میلیمتر است.نوع پروفیل ها در بیشتر نرده راه پله ۴۰*۴۰ و ۴۰*۶۰ است.

نرده راه پله فرفورژه نرده راه پله لوکس

نرده راه پله نوار محیطی

نرده راه پله حول لوله با نوار محیطی یا همان نرده پله مارپیچ حدود ۷۵ سانت تا ۹۵ سانت است. مصالح مورد نیاز در این نوع نرده راه پله  لوله به قطر ۹۰ میلیمتر با ورق های ۴ میل برای  حفاظ کناری است. سه عدد پروفیل ۲۰*۳۰ جهت کف پله نیز نیاز است. به صورت کلی مصالح بکار رفته در انواع نرده راه پله بستگی به شرایط و نوع دکوراسیون دارد. در تمام نرده راه پله ها میتوانید از قطعات بسیار زیبا و جذاب فرفورژه استفاده کنید. انواع مختلف نرده راه پله با قطعات زیبا و جدید فرفورژه قابل ساخت است. مهمترین مزیت استفاده از قطعات فرفورژه اعم از تیرک های گل نرده یا قطعات خم دار فرفورژه  به روز بودن سبک ها، قابلیت رنگ پذیری بسیار یالا، سبک بودن و زیبایی محصور کننده فرفورژه است.Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.