درب باغ – ثامن درب


طراحی درب باغ ، به عنوان اولین قسمتی که در زمان ورود به باغ با آن مواجه میشویم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تاثیر درب باغ در هر چه زیبا تر دیده شدن یک باغ حتی از درب ساختمان بیشتر است. تصاویر درب باغ گه در ادامه خواهید دید جزء لوکس ترین درب های طراحی شده برای انواع باغ است. برای ساخت درب باغ یا باغ ویلا معمولا از سه نوع مواد اولیه استفاده میشود. فلز یا همان آهن، چوب ، ترکیب چوب و فلز

درب باغ فلزی

درب آهنی باغ

درب باغ ثامن درب

درب باغ فلزی

درب باغ فلزی بی شک مقاوم ترین درب باغ محسوب میشود. همواره در ساخت درب ، استفاده از فلز سبب میشود که مقاومت درب هم از نظر عوامل طبیعی مانند نور خورشید و باران و هم در برابر عوامل انسانی مانند تخریب و صدمه توسط سارقان و افراد مهاجم بیشتر شود. درب باغ فلزی در صورتی که توسط طراحان حرفه ای ، ساخته شود میتواند نظر همه افراد با هر سلیقه ای را به خود جلب کند. ما در گروه تولیدی ثامن درب انواع درب باغ را که با چوب ساخته شده اند را توسط فلز ساخته ایم. این نوع از درب باغ که به درب باغ طرح چوب نیز شناخته میشوند دقیقا نمای چوبی دارند ولی از فلز ساخته شده اند. ما در مجموعه ثامن با فلز میتوانیم انواع درب باغ را طراحی و تولید کنیم که بتواند توجه همه افراد را به خود جلب کند. این که افراد دارای سلیقه های مختلف هستند شکی نیست ، ما این توانایی را داریم که کلیه طرح های درب باغ را با فلز طراحی و اجرا کنیم. ساخت درب باغ با فلز میتوان به صورت ساده و ارزان باشد و یا به صورت سفارشی و لوکس. نکته ای که در زمان خرید درب باغ باید بدان توجه داشته باشید هزینه ای است که برای خرید درب باغ پرداخت میکنید، این هزینه میتواند در زمان فروش باغ در قیمت باغ شما تاثیر بسزایی داشته باشد. در بین درب باغ فلزی ، درب باغ ارزان قیمت هم وجود دارد. 2نوع درب باغ ارزان قیمت وجود دارد. درب باغ ساخته شده با پروفیل و ورق و درب باغ ساخته شده با پروفیل و قطعات فرفورژه یا طرح دار. از مهم ترین نکاتی که در زمان ساخت درب باغ باید به آن بیشتر توجه کرد مقاومت درب در برابر پوسیدگی و امنیت درب است. با توجه به وجود آب در باغ ها بسیار مهم است که رنگ و سایر مواد مصرفی از نوع با کیفیت و استاندارد باشد.

درب باغ چوبی

درب چوبی باغ

درب باغ چوبی

درب باغ چوبی یکی از قدیمی ترین درب های باغی به شمار میرود. در گذشته به دلیل ارزان بودن و در دسترس بودن چوب استفاده از درب باغ رواج داشته است. درب چوبی باغ دارای ایرادات عمده ای است که امروزه فقط افراد خاص از این نوع از درب استفاده میکنند. پوسیدگی، عدم رنگ پذیری، امنیت کم درب چوبی و قیمت بالای چوب های با کیفیت سبب شده است تا استفاده از چوب به عنوان درب پارکینگ به حداقل برسد. برای آن دسته از افراد که قصد دارند، از درب چوبی استفاده کنند پیشنهاد میکنیم که از انواع درب باغ ، طرح چوب گروه تولیدی ثامن درب بازدید کنند. این درب ها دقیقا همانند درب های چوبی ساخته میشوند با این تفاوت که به جای استفاده از الوار های چوبی از قطعات فلزی با همان شکل و سایز استفاده میشود. رنگ درب های طرح چوب ، قطعا بسیار زیبا تر و مقاوم تر از رنگ چوب است. رگه های موجود در چوب هم توسط استادان رنگ کار ایجاد میشوند.

درب باغ ارزان

درب باغ ارزان

درب باغ فلزی ارزان

همان طور که در بالا اشاره شد درب باغ ارزان قیمت به گونه ای از درب های فلزی باغی اطلاق میشود که در ساخت آنها از پروفیل و ورق استفاده شده است. معمولا شکل این مدل از درب باغی بسیار ساده است. کلاف این درب ها از پروفیل ساخته شده و درون کادر این درب ها را با انواع ورق های ساده و طرح دار می پوشانند. وزن درب باغی فلزی ساده به نسبت سایر درب ها بیشتر است، ولی با توجه به این مورد که در تولید این نوع درب باغی از قطعات گران قیمت استفاده نمیشود قیمت تمام شده این نوع درب باغی مناسب تر از سایر درب است. در تولید تمام درب های باغی به این نکته توجه داشته باشید که اگر سازنده درب باغ آماتور باشد یا ابزار مناسب نداشته باشد قطعا دربی بدون کیفیت و فاقد امنیت نصیب تان خواهد شد. نوع دوم درب باغی ارزان، درب باغی است که در ساخت آن از قطعات فرفورژه و سایر قطعات گل نرده در تولید درب باغ استفاده میشود. درب باغی فرفورژه یکی از زیبا ترین درب های طراحی شده به عنوان درب باغی است. از این درب ها برای سایر امکان مانند باغ ویلا ها و ویلا ها نیز استفاده میشود. بسیاری از افراد در مواجه با درب باغ فرفورژه به دلیل زیبایی تصور میکنند که قیمت این نمونه از درب های باغی نصبت به سایر درب ها بیشتر باشد در صورتی که قیمت درب باغی فرفورژه به عنوان یک درب باغ زیبا سبک سازی شده و نسبت به سایر درب ها به غیر از درب فلزی، مناسب تر است.

قیمت درب باغ

درب باغ قیمت

قیمت درب باغ

مدل های مختلفی از درب باغ وجود دارد که هر کدام از این درب ها با متریال های مختلف ساخته شده اند. هر کدام از درب های باغی دارای ویژگی های خاصی هستند. قیمت درب باغی بستگی به متریال مواد مصرفی و ویژگی ها و نکات لحاظ شده در درب باغ دارند. همان طور که در بخش بالا نیز به آن اشاره شد برخی از درب های باغی به خصوص درب باغ ویلا در زمان ساخت و هنگام آهنگری نیاز به دقت و زمان بیشتری دارند، این نوع درب ها که بیشتر شامل درب های باغی فرفورژه و درب باغی لوکس میشوند، وزن کمتری داشته و در مقابل قیمت بالاتری دارند. نحوه محاسبه دقیق قیمت درب باغ برای این که بتوانید قیمت تمام شده درب را به دقت محاسبه کنید،وزن درب را از تولید کننده جویا شوید و در قیمت کیلو ضرب کنید با این روش میتوانید محاسبه دقیق تری از قیمت تمام شده درب باغ داشته باشید. هزینه رنگ کاری درب باغ، در صورتی که از نوع الکترو استاتیک کوره ای باشد، 4000 هزار تومان به ازای هر کیلو تاثیر دارد. برای رنگ کاری کوره ای نیاز است که کلیه درز های درب با مواد مخصوص درز گیری شود تا به مرور زمان درب دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشود. در رنگ های معمولی درز گیری انجام نمیشود. در زمان خرید کلیه قطعات درب میبایست محاسبه شده و فاکتور بسته شود. در برخی از موارد آهنگران معمولی قیمت لولا و برخی از ابزار و یراق را بعد از فاکتور با خریدار محاسبه میکنند. در صورتی که میتوانید از فروشنده درخواست کنید که درب باغ را به صورت تمام شده و بسته بندی اعلام کنند. تک لنگه یا دو لنگه بودن درب، ابعاد و اندازه ، ریلی بودن یا اتوماتیک بودن درب باغ به هیچ وجه در قیمت یک درب باغی تاثیر ندارند. متاسفانه هنوز افراد سود جویی هستند که ابعاد، تک لنگه بودن و دولنگه بودن را بهانه ای برای افزایش قیمت قرار داده اند.

رنگ درب باغ

از عواملی که در زیبایی یک درب باغ تاثیر زیادی دارد نوع رنگ درب باغ است. شاید در ابتدا بسیاری از افراد تصور کنند که رنگ درب باغ مسیله مهمی نیست. این طرز تفکر کاملا اشتباه است،استفاده از تکنولوژی و تجربه سبب شده است تا رنگ درب باغ با شیوه های مختلف انجام شود. یکی از روش های رنگ کاری که امروزه بسیار کاربرد دارد،پتینه کاری درب های باغی است. در این روش ابتدا درب باید به صورت کوره ای رنگ شود، مهم نیست که شما رنگ زمینه را چه رنگی انتخاب میکنید ، نکته مهم این است که برای استفاده از پتینه کاری باید درب با روش کوره ای رنگ شود، بعد از این که درب باغ درون کوره رنگ کاری شد، بر حسب سلیقه و سفارش خریدار پتینه توسط قلم به طرز ماهرانه بر روی قطعات برجسته کار زده میشود. در این روش قطعات لوکس درب به راحتی متمایز شده و نمایی بسیار زیبا به درب باغ شما میدهد. رنگ طرح چوب یکی از زیبا ترین رنگ کاری برای درب باغ است. این نوع رنگ بیشتر بر روی سطوح صاف و پروفیلی ساده قابل اجرا است. در این روش درب باید به صورت دستی رنگ شود. ابتدا درب با یک لایه محافظ به نام زد زنگ پوشیده میشود. بعد از خشک شدن ، رنگ روغنی بر روی سطح درب توسط قلم زده میشود و در مرحله آخر شیار های چوب ، توسط استاد کاران خبره با ابزار دست ساز ایجاد میشود.Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.