نصب حفاظ شاخ گوزنی

نحوه نصب حفاظ شاخ گوزنی سر دیوار

نصب حفاظ شاخ گوزنی نیاز به شناخت کامل نسبت به نوع دیوار و مصالح دارد. نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار های مختلف متفاوت است. به صورت کلی در هنگام ساخت دیوار نیاز است پایه ای فلزی در داخل دیوار کار گذاشته شود تا نرده حفاظ شاخ گوزنی بر روی فلز نصب شود.

نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار بلوکی

نصب حفاظ روی دیوار های بلوکی اگر که انتظار روی دیوار کار گذاشته نشود بسیار سخت و شاید سست باشد. در این روش بهتر است که ابتدا روی دیوار را با یک بلوک برعکس که داخل آن بلیت 4*4 کار گذاشته شده مصلح شود و نرده حفاظ شاخ گوزنی بعد از انتقال روی دیوار به نرده حفاظ متصل شود.

فاصله هر پلیت میبایست نباید بیشتر از 2 متر باشد و اگر می‌خواهید که یک نصب حفاظ روی دیوار استاندارد داشته باشید فاصله ها به صورت چپ و راست از مرکز دیوار به سمت لبه ها باشد. نصب حفاظ دیوار های بلوکی امروز زیاد شده و متاسفانه پین گذاری در مرحله ساخت به فراموشی سپرده شده است.

نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار فنس

در این روش ابتدا سوراخ هایی با عمق 5-10 سانتی‌متر و به فاصله 1.5 متر از یکدیگر بر روی دیوار ایجاد شده و میخ هایی داخل این سوراخ ها کوبیده می شود. در اصل برای نصب حفاظ ها اتصال بایستی به نقاطی صورت گیرد که استحکام بالایی داشته باشند (در این روش اتصال با دیوار صورت می گیرد) میخ ها بین دو میلگرد طولی که بیس حفاظ های شاخ گوزنی را تشکیل می دهند و از دو میلگرد طولی به موازات و فاصله 5 سانتیمتر از یکدیگر شکل گرفته قرار می گیرند و با وصله به طول حداقل 8 سانتیمتر که به صورت افقی روی حفاظ قرار می گیرد، میخ ها و حفاظ شاخ گوزنی به یکدیگر متصل شده و بر روی دیوار محکم می شوند. انواع درب آکاردیونی هم همانند نرده حفاظ روی دیوار نصب میشوند.

انواع نصب نرده حفاظ روی دیوار

روش فوق ابتدایی‌ترین روش و کم هزینه ترین روش برای نصب حفاظ شاخ گوزنی است ولی طی گذشت چند سال از ظهور این حفاظ ها فرصت هایی برای بهتر شدن آنها پدیدار شده که می توان بصورت مختصر به آنها اشاره کرد.

حفاظ ها که بر روی شاسی پروفیل ساخته می شوند دوام و مقاومت بالایی دارند. پروفیل مورد استفاده متداول در قسمت شاسی حفاظ ها 20*40 بوده و به سفارش مشتری برای بالاتر بردن استحکام از پروفیل های 40*60 و یا پروفیل 40*80 نیز می توان استفاده کرد. برای تولید حفاظ هایی با ارتفاع های بالای 100 سانتی متر استفاده از شاسی 40 *80 و یا 40 *60 مناسب تر می باشد زیرا در هنگام نصب میزان استحکام حفاظ بر روی دیوار بیشتر شده و از صدمات ناشی از تکان های حفاظ بر روی دیوار کاسته می شودو امکان اسیب به دیوار به حداقل ممکن می رسد.

مثلا آب باران هنگام تخلیه شدن از روی دیوار ناگزیر راهی از بین حفاظ ها برای خود پیدا می کند و این یعنی مجاورت فلز و آب دشمنان دیرینه. یا مثلا عدم استحکام کافی یک میخ برای نگهداشت حفاظ شاخ گوزنی که نصب بصورت دو میخ جایگزین اتصالات ابتدایی شده اند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.